Top Sport

ОК Струмица Никоб загуби во три сета на гостувањето во Холандија

Одбојкарите на Струмица Никоб доживеаја максимален пораз од 3:0 во сетови од Драисма Динамо Апелдорн на гостувањето во Холандија, во првиот дуел од четвртфиналната пресметка во квалификациите за Лигата на шампионите. Без руските засилувања, тимот на Струмица немаше доволно сили и квалитет да му се спротистави на домаќинот.

dobivaj vesti na viber

Првиот сет Холанѓаните го добија со 25:20, а во вториот буквално го скршија отпорот на Струмица добивајќи го со 25:13. Во третиот сет продолжи доминацијата на домашниот состав кој славеше со 25:16.

Реваншот е за седум дена во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје.

Link with us
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top