Top Sport

Олимписки подвиг – Ледецки исплива цел базен со чаша млеко на главата!

Петкратната олимписка шампионка во пливање, Американката Кејти Ледецки во отсуство на олимписки предизвик, успеа да импресионира во базенот, споделувајќи видео на Инстаграм во кое успеа да го преплива цел базен додека на главата имаше чаша млеко.

23-годишната Ледецки покрај олимписките триумфи има и рекордни 15 злата од Светските првенства, а исто така е и светски рекордер на 400, 800 и 1.500 метри слободно.

Scroll to Top