Top Sport

Поранешната девојка го „растури“ Пулев на социјалните мрежи

Бугарската поп-дива Андреа го обвини своето поранешно момче, бугарскиот тешкаш Кубрат Пулев дека ја мамел во текот на нивната 13 години долга врска.

Пулев се подготвува за дуел со ВБА, ВБО и ИБФ шампионот во тешка категорија, Британецот Ентони Џошуа на крајот на годината, така што личниот напад доаѓа во незгодно време од него.

Убавата синокоса го обвини Пулев дека ја мамел инсистирајќи дека била „предадена и измамена“ од Пулев, кој наводно ја уништувал неговата репутација во нејзиното семејство.  Сепак, таа сега вели дека гледа позитивно на ситуацијата.

Двојката се раздели во јули минатата година, откако тој не успеа да ја врати лиценцата за бокс во САД, која ја загуби по скандалот со бакнежот на новинарката Џенифер Равало во март 2019 година по неговата победа. Тогаш таа го бранеше Пулев, инсистирајќи дека тој е жртвата.

View this post on Instagram

I've lied for you, and I liked it too

A post shared by Andrea (@andreabulgaria) on

View this post on Instagram

Now are the woods all black,But still the sky is blue

A post shared by Andrea (@andreabulgaria) on

Scroll to Top