Top Sport

Поранешната најубава олимпијка Севастјанова уште блеска

Поранешната олимписка шампионка во ритмичка гимнастика, Русинката Каролина Севастјанова ги воодушеви своите фанови на социјалните мрежи со „жешка“ фотосесија во долна облека и доби споредби со „грчка божица“.

25-годишната Севастјанова се пензионираше од спортот на само 17 години откако освои злато со Русија на ОИ во Лондон во 2012 и подолго време живее во Монако со своето момче. Таа во 2012 беше прогласена за најубава спортистка на Олимпијадите.

„Како се миете наутро?“, напиша Севастјанова на Инстаграм, каде што има над 450 илјади следбеници.

Пред неколку години, Севастјанова наводно ја „растури“ врската помеѓу рускиот славен хокеар Александер Овечкин и тенисерката Марија Кириленко. Руските медиуми тврдеа дека Кириленко ја откажала свршувачката откако руските медиуми објавија фотографии на кои Овечкин се дружи со Севастјанова.

View this post on Instagram

incredible #work with @jurij.treskow 💫🖤

A post shared by Karolina (@karolisha.s) on

View this post on Instagram

my total chestnut @aloyoga look🤩

A post shared by Karolina (@karolisha.s) on

View this post on Instagram

Скоро в Москву🥶

A post shared by Karolina (@karolisha.s) on

View this post on Instagram

@aloyoga PERIWINKLE 💜💜💜

A post shared by Karolina (@karolisha.s) on

Scroll to Top