Top Sport

Руска ММА пресметка за неисплатен долг – Јандиев го прати Харитонов во болница

Дека руската ММА сцена нуди бесконечни неверојатни приказни покажува и последниот пример, кога ветеранот Сергеј Харитонов заврши во болница на операција, откако УФЦ фајтерот Адам Јандиев го начека и го нападна во расправија за долг од 20-тина илјади евра.

Харитонов, кој неодамна го имаше боксерското деби во бизарна победа над Англичанецот Оли Томпсон во Дубаи, овојпат настрада од УФЦ фајтерот во средна категорија, и тоа не во кафезот или рингот, туку пред спортскиот комплекс „Лужники“ во Москва.

Според руските медиуми, нападот се случил откако Харитонов го потсетил Јандиев дека му должи 2 милиони рубљи (околу 20.000 евра), по што овој брзо му упати два удари, по што двајцата паднаа на подот пред полицијата да интервенира и да спречи поголем инцидент.

Ова не е првпат Јандиев да прави вакво нешто – тој наводно му „наместил“ напад на пријателот на Харитонов, и аматерски ММА фајтер Руслан Абдо, кој доби скршен нос.

Харитонов ќе остане во болница барем 10 дена бидејќи морал да оди на операција, додека полицијата го уапсила Јандиев.

Watch I'm standing on 1,000,000 lives. Episode 6 at AnimeHeaven animeheaven dragon ball

KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! (https://gogoanime.be/m/ArR) Episode 10 at website https://gogoanime.be gogoanime dragon ball super

Scroll to Top