Top Sport

Селби повторно е светски првак во снукер

Марк Селби е новиот светски првак во снукер.

Во полниот театар Крусибл, Селби во извонредното финале го победи Шон Марфи со 18:15.

За Селби ова е четврта титула светски првак, додека Марфи остана на едната титула, освоена во 2005 гофина.

Со четири трофеи, Селби се израмни на врвот со Џон Хигинс.

AnimeHeaven animeheaven one piece: Watch The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 4 (https://animeheaven.pro/m/y2Xo/ep-4)

AnimeTV animetv dragon ball super: My Hero Academia 3 (Dub) (https://animetv.cc/m/XpN2) Episode 25

Scroll to Top