Top Sport

Шаповалов го шокираше Надал во Рим

Големо изненадување се случи вечерва на АТП турнирот во Рим, каде канадскиот тенисер Денис Шаповалов го совлада Рафаел Надал и го елиминира во осминафиналето од турнирот. Шаповалов по голема борба славеше со 2:1 во сетови, а мечот траеше 2 часа и 40 минути.

Надал одигра феноменален прв сет и го доби со 6:1 во гемови. Се чинеше дека тоа ќе биде лесна работа за Шпанецот, но следеше голем пресврт.

Вториот сет Шаповалов го доби со 7:5, а потоа во третиот беше далеку подобар тенисер и ја искористи третата меч топка славејќи со 6:2 во гемови.

Надал остана без шанса по 11. пат да го освои овој турнир на кој првпат испадна во оваа фаза од натпреварувањето.

Шаповалов во четвртфиналето ќе се соочи со Каспер Руд.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime online BANANA FISH

free anime online Bleach (Dub)

animes online Attack on Titan Season 2 (Dub)

My Hero Academia Season 2 Episode 19

AnimeDao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

tải go88
Scroll to Top