Top Sport

Шоуто продолжува – Кирјос и Кокинакис се пласираа во финалето

Ник Кирјос и Танасис Кокинакис, изборија пласман во финалето на Австралија опен.

dobivaj vesti na viber

На голема радост на публиката, Австралијците славеа против третите носители, Шпанците Марсел Гранољес и Хорасио Себаљос (7/6, 6/4)

Првиот сет Кирјос и Кокинакис го добија во тај-брејкот. Во вториот експресно стигнаа до брејк, поведоа со 3:0. Шпанците одговорја во седмиот гем, кога во вратија брејкот. Нов брејк со кој го решија победникот Кирјос и Кокинакис направија во десеттиот гем.

За титулата во конкуренција на дублови, Кокинакис и Кирјос, ќе се борат со сонародниците Ебден и Пурсел.

 

go88 m1 go88 club uy tin so mot chau a go88 pro

https://tai.sunwin.gg/

Scroll to Top