Top Sport

Халанд: Мора да се согласите дека Левандовски е број 1

Ерлинг Халанд, голгетерот на Борусија Дортмунд, секако е еден од фудбалерите кои ја обележаа минатата година. Додека траат шпекулациите околу неговата иднина, Халанд се рехабилитира од повредата со која се здоби минатата недела.

Норвежанецот, одбил подетално да ја објасни изјавата дека клубот врѓи притисок врз него што поскоро да се изјасни дали ќе остане во Дортмунд или не, но не одбил да одговори на прашањето кои играчи ја обележале 2021 година.

„Мората да кажете дека во моментов број 1 е Роберт Левандовски. Јас сметам дека е најдобра. Го имате и Карим Бензема, навистина беше фантастичен, а Меси секогаш е при врвот. Значи Бензема би бил втор, а Меси трет за минатата година“, рекол Халанд.

anime flix. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 7

ANIMEFLIX Attack on Titan Season 3 (Dub)

anime flix ANIMEFLIX Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 23

Attack on Titan Season 3 (Dub)

tải go88
Scroll to Top