Top Sport

Што е потребно во рагби да добиеш црвен картон? ОВА!

Рагбито е еден од „најмашките“ спортови на планетата, каде што честопати се заминува со крвава глава, сериозна повреда или слично. Меѓутоа, сте се запрашале што е потребно да направите за да добиете црвен картон?

Тука на сцена стапува Јужноафриканецот Рино Питерсе од францускиот клуб Кастр, кој покажа како фаул е потребен да се добие директен црвен со неверојатно брутален фаул против Бордо.

23-годишниот играч му влезе на Максим Луку со неверојатен бодичек, кој предизвика хаос на теренот и исфрлање на Питерсе. Да појасниме – не се работи толку за грубиот удар туку за тоа што во рагбито било кое соборовање е дозволено само кога играчот ја има топката во рацете, и во исто време мора да го „прегрнат“ противникот за да спречат удар со раме. Исто така не е дозволено да собориш играч чии нозе не се на земјата. Питерсе ги прекрши трите правила.

За иронијата да биде поголема, неговиот Кастр со поен во финишот на мечот извлече 23:23 реми.

Animepahe: Kachou no Koi anime episode Full online free at https://animepahe.cc anime online

Fairy King Episode Full

https://kissanime.mx demon slayer kissanime

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

Getpocket: https://getpocket.com/@700dzpe7T034dg99fuA847cA4agVT185978fb2U9cQL6f8x345cqfN45D10FX81d?src=navbar

Hub docker: https://hub.docker.com/u/gogoanimelol

Scroll to Top