Top Sport

Спусот во Венген за Александер Омот Килде

Александер Омот Килде ја забележа петтата победа оваа сезона во Светскиот куп. Норвежанецот победи на трката во спуст, која се возеше на легендарната патека во Вебген. Килде, вчера, во Венген, беше втор во супер-џи.

Килде до победата дојде со време 1:42.42 минути, тој за 21 стотинка беше побрз од најголемиот конкурент Марко Одемарт. Втор трката ја заврши сонародникот на Одемарт, Бета Фојц.

Килде има вкупни 11 победи во кариерата, пет од нив се во најбрзата дисциплина.

Со оваа победа, Килде, го презеде водството во генералниот пласман во спуст со 269 бода. Втор е Матијас Мајер со 257, а трет Доминик Парис со 256.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

online anime AnimeHeaven The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

AnimeHeaven JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 12

One Piece Episode 1003

Scroll to Top