Top Sport

Старт со пораз од Финска за одбојкарите на ЕП 

Македонските одбојкари не ги искористија своите многубројни шанси, посебно во последниот четврти сет, за со пораз да го стартуваат настапот на Европското првенство во одбојка, дебитирајќи на големите натпреварувања со 1:3 (23:25, 22:25, 25:23, 21:25) пораз од Финска.

А почетокот беше одличен, откако во првиот сет имавме предност од 20:16, но дозволивме Финците да израмнат и да го освојат сетот, по што лошата низа продолжи и во вториот сет. Сепак, дека „спартанците“ не се на ЕП случајно, тие покажаа во третиот сет, кога успеаја да се вратат од негатива и да го освојат. Во последниот сет, едноставно се пропуштија многу шанси и се дозволи Финците да се одвојат и да стигнат до победа.

Репрезентативците утре го продолжуваат шампионатот со дуелот со Турција, која претходно успеа да му земе еден сет на фаворитот Русија, но на крајот беа поразени со 3:1 (25:13, 23:25, 25:17, 25:15).

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО ОДБОЈКА

ГРУПА А

Бугарија – Грција 3:0 (25:22, 25:16, 25:20)

Португалија – Италија 0:3 (21:25, 10:25, 22:25)

Франција – Романија 20.45 ч.

ГРУПА Ц

Турција – Русија 1:3 (13:25, 25:23, 17:25, 15:25)

Финска – Македонија 3:1 (25:23, 25:22, 23:25, 25:21)

Словенија – Белорусија 20.30 ч.

Фото: ЦЕВ

gogoanimeio. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 9

JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 22

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub) Episode 12

gogoanimehub Bleach

Attack on Titan Season 2 (Dub)

tải go88
Scroll to Top