Top Sport

УФЦ: Рускиот „Драго“ загуби од Аспинал во непријателско опкружување во Лондон

Рускиот фајтер Александер Волков „совршено“ ја одигра улогата на злосторник на УФЦ Лондон вечерва, откако се предаде во првата рунда од главниот меч во тешка категорија против Британецот Том Аспинал во непријателска атмосфера.

Мечот заврши по нешто повеќе од три минути акција, кога Волков се предаде откако неговиот противник успеа да го собори и потоа да му ја „заглави“ раката.

Волков, кој носи прекар „Драго“ по противникот на Силвестер Сталоне во славниот „Роки 4“, е поранешен шампион во тешка категорија во Белатор и М1-Глобал сериите, но сега откако падна на 8-4 скор, тешко дека ќе добие шанса да се бори за титулата. 28-годишниот Аспинал, пак, сега има 5 победи во низа во УФЦ и ќе скокне од 11. место на рејтинг листата во тешка категорија.

Scroll to Top