Top Sport

УФЦ: Вечер на неверојатни нокаути – Бакли го „успа“ противникот

УФЦ Фајт Ајленд 5 не разочара, откако фановите пред ТВ-екраните имаа шанса да видат два спектакуларни нокаути.

Кори Сандхаген се зацврсти како главен кандидат за титулата во бантам категорија, откако го совлада првиот предизвикувач Марлон Мораеш со спектакуларен удар со нога во втората рунда од главниот меч во Абу Даби. Сандхаген имаше одличен старт на мечот, но Бразилецот се врати при крајот на првата рунда, пред во втората Американецот да има фантастичен удар со нога во главата на противникот за крај на мечот.

Уште поатрактивен нокаут имаше Џоакин Бакли, откако во втората рунда брутално го стопираше Импа Касанганај, во една од најспекакуларните завршници на еден меч во историјата.

Scroll to Top