Top Sport

(Видео) Ѓоковиќ со смешна имитација на неговиот тренер Иванишевиќ

Новак Ѓоковиќ ги има последните подготовки пред стартот на Ролан Гарос, а на неговиот денешен тренинг на терените во Париз, успеа да ја насмее публиката со имитација на неговиот тренер, Горан Иванишевиќ.

Откако некој навивач во публиката го извика името на хрватскиот тенисер, Ѓоковиќ се потсети на својот стар прекар „Џокер“ и реши да ја забавува публиката.

Scroll to Top