Top Sport

(Видео) Надал: Ѓоковиќ е опседнат со рекордите

Шпанецот Рафа Надал е еден од ретките кои не му ја честитаа на Новак Ѓоковиќ 24. Грен слем титула во кариерата. Ѓоковиќ, пред две недели победи на ју-ес опен. Тој само го подобри својот рекорд, сега има 24. Грен слем титули, две повеќе од Надал.

Надал не само што не му честиташе на големиот ривал, туку во интервју за „Мовистар“ го обвини дека е опседнат со рекордите.

„Мислам дека Ѓоковиќ ја живее таа Грен слем приказна малку поинтензивно (од мене; од нас другите). За него би било голема фрустрација доколку не го постигнеше тој рекорд“, рече Надал.

Scroll to Top