Top Sport

(Видео) Навивачи го прекинаа мечот меѓу Кирстеа и Кис

Мечот меѓу Сорана Кирстеа и Медисон Кис, на Мастерсот во Рим е прекинат поради упад на двајца навивачи на теренот во текот на вториот сет.

Прекинот се случи при резултат 6:2, 3:1, 15:0 за Американката.

Еден од нив се доближил до мрежата, пред да реагираат од обезбедувањето и да го тргнат од таму.

По немилиот настан, тенисерите заминаа во соблекувалната.

Вакви протести се случуваат на терените ширум светот, често и на Грен слем турнирите.

Scroll to Top