Top Sport

(Видео) Се огласи човекот чиешто шише падна на главата на Новак Ѓоковиќ

Се огласи на „Инстаграм“ момчето чие шише со вода падна врз главата на Новак Ѓоковиќ.

Тој му се извини на српскиот тенисер и рече дека ова е едноставно несреќен случај.

Сакав да се извинам за тоа што се случи на турнирот во Рим откако Ѓоковиќ го заврши својот меч. Моето шише со вода се лизна и падна врз главата на Ѓоковиќ. Многумина мислат дека тоа било направено намерно, но шишето само се лизна.

„За жал, вакви работи се случуваат. Се надевам дека не е повреден. Му се извинив и нему. Сакав да им кажам на оние кои навредуваат дека тоа не го направив намерно, туку случајно“, додал тој.

Ѓоковиќ претходно изјави дека инцидентот е несреќен случај и се чувствува добро.

Scroll to Top