Top Sport

Во Дагестан до доцна во ноќта се славеше победата на Хабиб (видео)

Хабиб Нурмагомедов не е само УФЦ шампион и ѕвезда во светот на љубителите на боречките спортови, туку и вистински народен херој во руската република Дагестан.

Ова уште еднаш се покажа откако во саботата навечер по неговата победа над Дастин Поаире во Абу Даби, на улиците на Махачкала, главниот град на кавкаската република со автомобили се славеше неговата победа.

 

View this post on Instagram

 

💥Meanwhile in Dagestan. #andstill 🦅

A post shared by ᴋʜᴀʙɪʙ.ᴄᴏᴍ (@khabib.com_tv) on

УФЦ: Хабиб е едноставно цар на лесната категорија! Поаире изддржа три рунди (видео)

Scroll to Top