Поранешниот австралиски НБА играч, а сега ТВ-коментатор Ендру Гејз моментално остана без зборови откако одеднаш на ТВ-снимката се појави една згодна бразилска навивачка, пред да се соземе и да најде совршен одговор.

Екскошаркарот на Сан Антонио беше коментатор на дуелот меѓу САД и Бразил во Шенжен, кога камерманот најде совршена мета.

„Па, сега сè е важно за Бразил“, по што сопре. „И…, поддршката која ја имаат од своите фанови, кои дојдоа во Кина да ги видат. Тоа е потребно. Потребна е таа емоција и страст на фановите“, изјави Гејз.

Совршено!