МЗТ потклекна пред Задар

Кошаркарите на МЗТ загубија од Задар 80:85 (15:18, 24:21, 24:22, 17:24) во последниот натпревар од третото коло во регионалната АБА лига. МЗТ по победата над Партизан во првото коло, го забележа вториот пораз, додека за Задар ова беше прва...

Ферари веќе не можат да го развиваат болидот?

Шефот на тимот на Мерцедес, Тото Волф, смета дека неговите први ривали Ферари ја платија цената за брзите подобрувања на својот болид и дека стигнале до лимитот на тоа што е можно да се направи со болидот. Себастијан Фетел во...