Барсегјан: Само тимската игра ќе ни донесе позитивен резултат

Фудбалерите на Вардар утревечер ќе ги одмерат силите со Реал Сосиедад во рамките на третото коло во Лига Европа. Во пресрет на натпреварот еден од најдобрите вардарови фудбалери Тигран Барсегјан смета дека доколку тој и соиграчите ги исполнат задачите кои...

Карабах го исфрустрира Атлетико

И покрај тоа што Атлетико Мадрид имаше играч повеќе во последните 15 минути од натпреварот, азебејџанскиот дебитант во Лигата на Шампионите, Карабах успеа да одигра без голови и да го освои својот прв поен во елитното натпреварување. Јужноафриканскиот напаѓач Дино...