Еклстоун не е добредојден на Ф1 трките!

Поранешниот семоќен човек во Формула 1, Берни Еклстоун вели дека новите сопственици на спортот „Либерти медија“ го спречуваат дури да присуствува на некои трки. Американската компанија откако ги откупи акциите од тимот во јануари, решија да го постават Еклстоун во...

Агуеро: Мамо, благодарам!

Напаѓачот на Манчестер сити, Серхио Агуеро реши да ѝ се заблагодари на својата мајка за помошта при опоравувањето од повредата на реброто. 29-годишниот аргентински напаѓач ги скрши ребрата при сообраќајна несреќа во Амстердам враќајќи се во Англија по концерт. Агуеро имаше...