Top Sport

ТОП ретро – највалканиот играч на светот – Херардо Бедоја заработи 46 црвени картони!

Колумбиецот Херардо Бедоја е официјално највалканиот фудбалер во историјата – во својата 20-годишна кариера има 46 црвени картони настапувајќи за колумбиските тимови Депортиво Кали, Расинг клуб, Милионариос и Санта Фе.

Watch Tokyo Ghoul Episode 12 (https://animeheaven.pro/m/EwB/ep-12) at AnimeHeaven anime in heaven

Sword Art Online: Progressive Movie - Hoshi Naki Yoru no Aria (https://gogoanime.be/m/QY9N) Episode 2 Preview at website https://gogoanime.be gogoanime boku no hero

Scroll to Top