Top Sport

Со четири екс-играчи на Барса против Каталонците

На тимот на Нант нема да му биде лесно овој викенд на дуелот со Барселона од Лигата на шампиони во ракомет, но францускиот прволигаш има со што да се пофали – четири нивни играчи имаат настапи за Блауграна.

Тоа се Давид Балагер Ромеу, играчот и помошник тренер, Алберто Ентрериос, македонскиот капитен Кирил Лазаров и Едуардо Гурбиндо.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to Top