Top Sport

Андон Бошковски нов селектор на Грузија

Ракометниот тренер Андон Бошковски е назначен за селектор на репрезентацијата на Грузија.

Бошковски со националниот Сојуз на оваа земја ќе потпише двегодишен договори ќе ја предводи репрезентацијата во претквалификациите за пласман на Мундијалот во Германија и Данска.

Во мундијалските претквалификации Грузија ќе игра против Летонија, Литванија и Израел. Само победникот од турнирот ќе се пласира во квалификациите.

Бошковски во минатото беше деле од стручниот штаб на репрезентацијата, а работел и во Вардар, Металург, Работнички, Еурофарм Работник.

Scroll to Top