Top Sport

Двајца од Вардар се во Топ 5 потезите на ЕХФ (Видео)

Голманот Калифа Гебдан и Тимур Дибиров се најдоа во топ пет потезите во ракометната Лига на шампиони. Во седмото коло Вардар во Скопје одигра нерешено (28:28) со Кјлеце.

Алжирецот Гебдан ја пружи најдобрата партија на голот од доаѓањето во Вардар. Гебдан бранеше неверојатно во второто полувреме кога забележа десет од своите 12 одрабани. Една од нив се најде меѓу најдобрите пет во ова коло.

Дибиров речеи редовно е во овие избори на ЕХФ. Русинот го иа четвртиот најубав гол на колото.

Scroll to Top