Top Sport

Една година од епскиот пресврт на Вардар во Келн (Видео)

Една годинна мина од епскиот пресврт на Вардар против Барселона во полу-финалето на завршниот турнир во Лигата на шампионите.

Македонскиот првак пред една година во Келн најпрвин успеа да ја стигне негативата од седум гола, а потоа во последните три минути со серија 4:1 да го заклучи натпреварот. Вардар славеше над Барселона со 29:27.

ПОследниот гол на натпреварот го постигна капитенот Стојанче Стоилов, а вистински херој беше голманот Дејан Милосављев со 18 интервенции.

Scroll to Top