Top Sport

ЕХФ додели поени за неодиграните мечеви, за Вардар три поени

Европската ракометна федерација (ЕХФ) се обиде да го среди „хаосот“ околу неодиграните мечеви во Лигата на шампионите, правејќи сопствена одлука за тоа како би завршил секој меч и кој тим би ги добил поените.

Вардар доби еден поен од мечот кој требаше да се игра на гости кај Пари Сен-Жермен, и два поени од гостувањето која Флензбург, додека третиот неодигран меч, тој на домашен терен против ПСЖ беше доделен на францускиот тим.

Во образложението на ЕХФ се вели дека при носење на одлуките била направена врз база на тоа која била причината за одложувањето на средбите.

Со оваа одлука на ЕХФ, Вардар сега има девет поени и останува уште мечот против Мешков Брест на 4 март во Скопје. Потоа, сите тимови во натпреварите по групи ќе одат во осминафинале.

4Anime anime: Watch Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 2 (https://4anime.biz/m/92Xg/ep-2)

WCOStream wcostream one piece: The Rising of the Shield Hero (Dub) (https://wcostream.cc/m/PqwK) Episode 25

Scroll to Top