Top Sport

Исланѓаните со лекција за Португалија, Полјаците сигурни со Австрија

Исланд, како и секогаш, најдобрите партии ги остава за големите натпреварувања, победувајќи ја Португалија со 28:24 (14:10) во нивниот прв меч на Европското првенство во Унгарија и Словачка. Исланѓаните направија предност од четири гола во првото полувреме, и потоа останаа во водство до крајот на мечот.

До победа во првиот меч од шампионатот стигнаа и Полјаците, покажувајќи дека се класа над Австријците стигнувајќи до 31:36 победа.

Претходно, во групата Д, Германците со 33:29 ја совладаа Белорусија, иако противникот имаше далеку подобро прво полувреме, но не успеа да ја заддржи предноста.

ЕУРО 2022, УНГАРИЈА/СЛОВАЧКА

ГРУПА Б

Португалија – Исланд 24:28 (10:14)

ГРУПА Д

Германија – Белорусија 33:29 (17:18)

Австрија – Полска 31:36 (14:17)

aniwatch. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

ani watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

AniWatch SK8 the Infinity (Dub) Episode 12

watch animes Naruto (Dub)

animes online DARLING in the FRANXX

watch anime dub Ranking of Kings

Scroll to Top