Top Sport

Кадетките со втора убедлива победа на СП во Скопје

Кадетската женска ракометна репрезентација ја забележа втората победа во вториот меч од Светското првенство до 18 години, во Скопје, откако се созедоа по лошиот старт за да стигнат до 39:30 (20:19) победа над Узбекистан.

dobivaj vesti na viber

Иако девојките започнаа со 1:0 водство, потоа Узбекистан влезе во серија и стигна до предност од пет гола (2:7), која сепак, беше достигната до крајот на првото полувреме, по што во второто со одлична серија направивме 5 предност (25:20), за на крајот да се стигне до убедлива победа.

Коцева со 9 гола, Ризоска со 8 и Јанкуловскаа со 6 гола беа најефикансни за македонската репрезентација. Со победата, селекцијата на Љубомир Савевски обезбеди пласман во главната рунда на шампионатот.

Фото: РФМ

tải sunwin

sunwin

game bài sunwin game sunwin sunwin club

sunwin tài xỉu

sunwin tài xỉu sunwin.apk mới nhất sunwin apk

Scroll to Top