Top Sport

Кјелце со лудачки камбек за нова победа над Барселона

Кјелце вторпат едноподруго го поразија европскиот шампион Барселона со 29:27 во Полска, откако беа во негатива речиси цел меч, додека Алборг првпат во својата историја го совлада Кил со 35:33 во дербито во групата А, каде што е и Вардар.

Барселона почна одлично, правејќи предност на стартот на мечот и кога имаа четири гола предност (23:37) на осум минути до крајот изгледаше дека ја добиле својата одмазда за домашниот пораз, но потоа Кјелце, предводени од Алекс Душебаев направија неверојатна серија од 5:0 за импресивна победа. Поранешниот вардарец Душебаев заврши со осум гола за полскиот клуб, додека кај Барса, Аитор Арино Бенгоечеа имаше 5 гола.

Кјелце сега се убедливо прво во групата Б со 14 поени, Барса останува втора со 9 пред Веспрем со 8 и ПСЖ со 7 поени.

ЕХФ ЛИГА НА ШАМПИОНИ

ГРУПА А

Алборг – Кил 35:33 (17:16)

Standings provided by SofaScore LiveScore

ГРУПА Б

Кјелце – Барселона 29:27 (14:16)

Standings provided by SofaScore LiveScore

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Fairy Tail

anime websites ANIMEFLIX TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

anime stream ANIMEFLIX Josee, the Tiger and the Fish

english anime Naruto (Dub)

ANIMEFLIX Naruto Episode 214

Scroll to Top