Top Sport

Лазаров го објави спискот за баражот со Фарски Острови

Фото/ macedoniahandball.com.mk

Селекторот на на Македнија, Кирил Лазаров го скрати списокот на ракометари за бараж натпреварите со Фарски Острови, за пласман на Светското првенство, кое во јануари наредната година ќе се одржи во Хрватска, Данска и Норвешка.

На спиското на селекторот има само тројца интернационалци (Никола Митревски, Филип Талески и Никола Костески), сите останати настапуваат во домашното првенство.

Собирот на репрезентацијата е закажан за 3 мај во Скопје. Првиот натпревар, Македонија ќе го одигра на гостински терен на 8 мај со почеток во 20:00 часот , а ревашот е четири дена подоцна во Скопје.

Scroll to Top