Top Sport

Младите ракометарки убедливи против Сенегал на стартот на СП

Женската кадетска репрезентација на Македонија оствари убедлив триумф на почетокот на кадетското Светско првенство кое се одржува во Скопје. Македонските ракометарки на стартот славеа против Сенегал со 32:13.

dobivaj vesti na viber

Со оглед дека натпреварот доцнеше еден час, затоа што ривалките доцна допатуваа во Скопје, македонските ракометарки не добија соодветен отпор.

На полувреме Македонија имаше десет гола предност (17:7), а до крајот речиси ја удвои.

По пет гола постигнаа Дускоска, Ризоска, Бојана и Борјана Коцева.

Македонските ракометарки следниот меч го играат утревечер против Узбекистан.

sun win

sunwin

sunwin sunwin game bài sunwin

sun win

sunwin apk sunwin tài xỉu sunwin web

Scroll to Top