Пелистер сензационално со 30:26 го победи доминаторот во македонскиот ракомет, Вардар за да остане во игра за четвртото место во ракометната Суперлига.

Секако, Вардар беше без своите најдобри ракометари, кои се подготвуваат за најважното, фајнал фор турнирот од Лигата на шампионите во Келн и дуелот со големата Барселона.

Поповиќ со осум гола беше најефикасен на натпреварот, а Ивановски постигна пет. Кај Вардар, Мишевски со седум гола беше прв стрелец во екипата.

Фото: РК Вардар