Охриѓанките Калина и Невена Нешкоски им посветија песна на рфакометарите на Вардар, кои на 2 јуни ја освоија титулата во Лигата на шампионите.

Сестрите Нешкоски кои живеаат во САД снимија и видео за песната со која ја слават втората титула на „црвено-црните“ во клупската историја. за новата титула на Вардар во Лигата на шампиони.

Нев & Калина – Вардаре, Вардаре! ✊️Музика/Аранжман: Невена НешкоскаТекст: Наум Нешкоски, Невена Нешкоска & Калина Нешкоска Продуцент: Невена НешкоскаБасист: James DuncanMixing & Mastering: Luca Zadra

Posted by Nev Neškoska on Сабота, 15 јуни 2019