Top Sport

Почина поранешната ракометарка на Кометал и Вардар Јулија Николиќ

Тажна вест утрово ја потресе ракометна Македонија. На 38-годишна возраст, од непознати причини, почина поранешната репрезентативка, Јучија Николиќ (порано Портјанко).

Јулија Николиќ, во Македонија пристигна во 2003 година во Кометал Ѓорче Петров. Дресот на Кометал го носеше шест години, а потоа играше за Ушкудур, Арвор и Звезда Звенигород.

Во Македонија се врати во 2013 година, последните две години во кариерата ги мина во Вардар.

Николиќ настапуваше и за македонската репрезентација. Последен пат дресот на Македонија го носеше на Европското првенство во 2012 година.

WCOStream: Black Lion (Dub) anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream spongebob

Website https://twistmoe.net: Watch Chuumon no Ooi Ryouriten (1991) twistmoe Episode Full anime twist

Watch Street Fighter IV: The Ties That Bind Episode Full

Otogi Zoshi: The Legend of Magatama (Dub) (https://animepahe.cc/m/4j4P) Episode 26

Website https://animedao.nl: Watch Fairy Tail: Dragon Cry animedao Episode Full animedao online

Scroll to Top