Top Sport

Пораз од Белорусија за крај на катастрофалното СП за Македонија

Лошите десетина минути во второто полувреме беа доволни Македонија да ја забележи својот петти пораз во шест меча на Светското првенство во Египет, завршувајќи го натпреварувањето со 30:26 (14:14) пораз од Белорусија.

Откако во првото полувреме игравме гол-за-гол, и имавме водство од максимални два гола разлика, стартот на второто полувреме беше лош за тимот на Данило Брестовац, откако Белорусите направија низа од 4:0 од 20:20 за да го одлучат мечот, бидејќи потоа немавме сили за камбек.

Кирил Лазаров заврши со седум гола, по четири имаа Жарко Пешевски и Филип Кузмановски, додека за Белорусите, Владислав Кулеш имаше седум гола.

Со ова се комплетира разочарувачкиот настап на Мундијалот во Египет, на кој отидовме без вистински подготовки, како замена во последен момент за Чешка, која се повлече од турнирот. Сега, претстојува анализа на сработеното и секако, потребна е визија како да се оди напред во машката репрезентација.

Hero Return Episode 12 at website https://funimationfree.com. See more funimation one piece

Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 12 at website https://animeflix.nl animeflix ponyo

Scroll to Top