Top Sport

Португалскиот голман Квинтана добил срцев удар на тренинг!

Алфредо Квинтана, ракометниот голман на Порто и португалската репрезентација добил срцев удар на денешниот тренинг со Порто и веднаш бил однесен во болницата „Сао Жоао“.

Порто го потврдија инцидентот и открија дека тој ја добива потребната медицинска помош, без да ги откријат деталите за неговата состојба.

„Ракометарот Алфредо Квинтана страдаше за време на денешниот тренинг добивајќи срцев удар и со итна реакција веднаш е пренесен во болница“, велат од Порто.

32-годишниот Квинтана е роден на Куба, но е португалски државјанин десет години и има над 70 настапи за португалската репрезентација.

Watch Kemono Jihen Episode 4 at website https://animeflix.nl animeflix my hero

Watch World Trigger 2nd Season Episode 6 (https://kissanimeonline.com/m/Jmvb/ep-6) at website https://kissanimeonline.com. See more kissanimedub

Scroll to Top