Top Sport

Предводени од Штрлек и Коралес, Веспрем го декласираше Флензбург

Предводени од фантастичниот голман Родриго Коралес, кој имаше осум одбрани во првото полувреме, Веспрем стигна до фантастична 28:23 (14:8) победа над Флензбург, користејќи ги повредите на клучните играчи на бундеслигашот.

dobivaj vesti na viber

Флензбург успеа да постигне само осум гола во првото полувреме, по што во второто иако го крена нивото на игра, немаше шанси за камбек.

Мануел Штрлек беше одличен во нападот со седум гола, за Веспрем да се искачи на првото место на табелата израмнет со Кјелце, додека Флензбург имаат само еден поен и се на претпоследното место.

ЕХФ ЛИГА НА ШАМПИОНИ, ГРУПА Б, 5.КОЛО

Мотор Запорожје – Динамо Букурешт 28:27 (13:13)

Веспрем – Флензбург 28:23 (14:8)

Standings provided by SofaScore LiveScore

https://go88.gg/

sunwin game bài đổi thưởng trực tuyến tại sunwin88 hủy lệnh rút tiền sunwin

Scroll to Top