Top Sport

Риберио две години во Металург

Металург продолжува со екипирањето на својот состав. Денеска, свој потпис на договорот со клубот од Автокоманда го стави португалското лево крило, Улисис Рибеиро.

Рибеиро (30) е замената за Милан Поповиќ, кој по завршувањето на договорот со Металург замина во романското првенство.

Португалецот во кариерата бил играч на Сао Бернардо, Мадеира и Хари Ап во Холандија.

Ракометарот кој може да игра и на позицијата среден бек, со Металург потпиша договор на две години.

Улисис Рибеиро е шестото засилување на Металург за новата сезона, по браќата Њокас, пикерот Костадин Петров, средниот бек Бобан Каковски и голманот Димитар Бардаковски.

AnimeTV: Marmalade Boy (Dub) anime episode 76 online free at https://animetv.cc boruto anime tv

Website https://animepahe.cc: Watch You and Me. animepahe Episode 13 anime to watch

ANIMEFLIX: Your Lie in April (Dub) anime episode 22 online free at https://animeflix.nl animeflix danganronpa

Inprnt: https://www.inprnt.com/profile/animeflixnl/

Themehorse: https://www.themehorse.com/support-forum/users/animeflixnl/

Twitch: https://www.twitch.tv/animefreakws/about

Scroll to Top