Top Sport

Ристовски и Митревски ги имаат најдобрите одбрани во ЛШ

Борко Ристовски и Никола Митрвски ги имаат најдобрите одбрани во третото коло во Лигата на шампионите. Ристовски и Митревски ги предводеа Вардар, дносно Порто до победите над Алборг и Динамо Букурешт.

Митревски ја предводи листата. Македонскиот репрезентативец натпреварот го заврши со 15 интервенции.

Ристовски, забележа 15 одбрани против вице-шампионот на Европа. Неговото влегување на теренот донесе пресврт во играта и резултатот, по што Вардар ја забележа втората победа сезонава во Лигата на шампионите.

На овој линк може да ги погледнете најдобрите пет голмански интервенции во третото коло.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

https://animefreak.ws animefreaks anime

WCOStream - Watch anime online, English dub anime

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE

Mymediads: https://mymediads.com/profiles/63946

Nhattao: https://nhattao.com/members/animefreak.2879667/

Scroll to Top