Top Sport

РК Мулти Есенс е новиот ракометен суперлигаш

Тимот на РК Мулти Есенс е новиот член на македонската Суперлига, откако ја освои титулата во Првата лига со убедлив скор од 15 победи во 15 мечеви.

Со победата над РК Металург РА од 30:25, Мулти Есенс ја освои титулата на три меча пред крајот на шампионатот.

Scroll to Top