Top Sport

Сара Ристовска со свој печат во „Топ 10“ од Европското првенство

Македонија беше одличен домаќин на Европското првенство во ракомет за жени, заедно со Словенија и со Црна Гора, а најголем спомен од големиот настан се убавите голови кои беа постигнати на арените во овие три земји.

dobivaj vesti na viber

Нашата ракометна селекција забележа три порази во групата, но имаме и ние со што да се пофалиме. Сара Ристовска влезе во изборот на ЕХФ на Топ 10 голови од шампионатот.

Scroll to Top