Top Sport

СЕХА лигата ги суспендираше сите мечеви

Регионалната СЕХА лига на состанок на Извршниот комитет потврди дека сите натпревари од натпреварувањето во сезоната 2021/22 се откажани поради војната во Украина.

Иднината на лигата, во која македонските клубови РК Вардар 1961 и РК Еурофарм Пелистер се натпреварувачи, останува неизвесна, најмногу поради спонзорството на руската енергетска компанија „Газпром“, но и поради тоа што во составот на лигата има и клуб од Украина, Мотор Запорожје.

Scroll to Top