Top Sport

Спектакуларен гол од седмерец

Ракометарите, поточно оние кои се задолжени за седмерците, често смислуваат разни трикови со кои се обидуваат да ги измамат голманите. Сепак, она што го изведе Јапонецот Косуке Јашухира е досега невидено на ракометните терени.

dobivaj vesti na viber

Играчот на францускиот прволигаш Ним, пред да го упати ударот направи пируета, а потоа ја испрати топката во левата статива на голманот.

Сето тоа се случи на самиот крај од натпреварот, кога предноста на Ним беше недостижна. На крајот, тимот на Јашухира го победи и Данкерк со 34:23.

 

Game Go88 và Link đăng nhập vào Go88 mới nhất khi bị chặn go88 quên mật khẩu go88 bui ba quan

sunwin energy systems gmbh sunwin đăng ký sunwin phiên bản cũ

Scroll to Top