Top Sport

Вардар финишот го скрши Металург

Ракомeтарите на Вардар го победија Металург со 38:30. Вардар победи и во шестиот натпревар и го задржа максималниот ефект во домашното првенство.

Крајниот резултат, не ги отсликува настаните на теренот. Вардар, отпорот на Металург го скрши во последните девет минути од натпреварот.

Гостите од Автокоманда, на полувреме, имаа предност од еден гол (18:19). Израмнето беше на влезот во последните десет минути, кога одбраната на Вардар ги реши дилемите околу победникот.

Ракометарите на Металург во последните девет минути не постигнаа гол, Вардар во тој период поентираше седум пати за конечен триумф.

Тимур Дибиров го предводеше Вардар со осум гола, по седум постигнаа Филип Талески и Куни Моралес. Кај Металург, најефикасен беше Халил Озтурк со седум гола.

Фото/ Денис Дуковски, РК Вардар

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

AnimeDao: New Cutey Honey anime episode 8 online free at https://animedao.nl seven deadly sins animedao

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Watch anime online for free at 4Anime 4anime hunter x hunter

KissAnime: That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 36.5 – Tales: Veldora's Journal 2 anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime food wars

Scroll to Top