Top Sport

Вардар ја продолжи лузерската серија по катастрофалниот старт со Пик

Лошата форма на двократниот европски шампион Вардар во овогодишното натпреварување во Лигата на шампионите продолжува, откако одиграа едно мизерно прво полувреме против унгарскиот шампион Пик Сегед за на крајот предоцна да се разбудат и да завршат со петти пораз во низа, овојпат со 27:30 (9:16).

Во првото полувреме, вардарци повеќе од 15 минути не можеа да дадат гол, додека унгарскиот тим ја полнеше нашата мрежа. По првичното водство од 1:0 со голот на Стојанче Стоилов, Веспрем направи серија и поведе со 8:1 за на одмор да отиде со високи седум разлика (9:16). На стартот на второто полувреме, Вардар успеа да намали на три гола разлика, но тоа беше се што направија момците на Веселин Вујовиќ.

Тимур Дибиров и Анте Гаџа постигнаа по пет гола за „црвено-црните“, додека Марио Шоштариќ со седум беше најефикасен за Пик.

Во вториот вечерашен меч, ПСЖ повторно го „демолираше“ Порто на Никола Митревски, стигнувајќи до убедлива 39:30 победа. Камил Шипжак блесна со 9 гола за тимот на Раул Гонзалес, седум додаде Недим Ремили.

Фото: Денис Дуковски / РК Вардар1961

ЕХФ ЛИГА НА ШАМПИОНИ

ГРУПА А

Вардар – Пик Сегед 27:30 (9:16)

Standings provided by SofaScore LiveScore

ГРУПА Б

Порто – Пари Сен-Жермен 30:39 (15:23)

Standings provided by SofaScore LiveScore

english dubbed anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

free anime AniWatch How NOT to Summon a Demon Lord Ω

ani watch app Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

WONDER EGG PRIORITY

watch subbed anime My Hero Academia Season 5

watch anime dub Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

Scroll to Top