Top Sport

Абделхак Нури

Нури заплакал кога слушнал дека Ван де Бек ќе го носи неговиот број

Абделхак „Апи“ Нури заплакал од среќа кога дознал дека Дони ван де Бек го избрал бројот 34 во Манчестер јунајтед …

Нури заплакал кога слушнал дека Ван де Бек ќе го носи неговиот број Прочитај повеќе

Состојбата на Нури се подобрува, но прогресот е многу бавен!

Состојбата на Абделхак Нури, поранешниот фудбалер на Ајакс кој доживеа срцев напад во 2017 и оштетување на мозокот, е подобрена, …

Состојбата на Нури се подобрува, но прогресот е многу бавен! Прочитај повеќе

Scroll to Top