Top Sport

Алберто Морено

Стариџ и Морено си одат од Ливерпул, во нив се вложени 33 милиони евра

По освојувањето на шампионската титула во ЛШ, Ливерпул останува без Алберто Морено и Даниел Стариџ, им истекоа договорите со клубот. …

Стариџ и Морено си одат од Ливерпул, во нив се вложени 33 милиони евра Прочитај повеќе

Емотивни сцени во Мадрид, Морено заплака и се прости со починатиот Рејес (видео)

Фудбалерот на Ливерпул, Шпанецот Алберто Морено по синоќешната победа над Тотенхем во финалето на ЛШ во Мадрид му оддаде почит …

Емотивни сцени во Мадрид, Морено заплака и се прости со починатиот Рејес (видео) Прочитај повеќе

Морено го пропушти раѓањето на второто дете, Клоп му се извини

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп му се извини на дефанзивецот Алберто Морено откако тој го пропушти раѓањето на своето второ …

Морено го пропушти раѓањето на второто дете, Клоп му се извини Прочитај повеќе

Scroll to Top